+380 (44) 344-91-49 sales@fosdykegroup.com

Німецька компанія METRANS – розширює мережу терміналів

Німецька компанія METRANS, що є однією із лідерів європейського ринку інтермодальних перевезень – розширює мережу терміналів. МЕТРАНС придбала 51% акцій хорватської залізничної компанії Adria Rail, і в даний час будує два нових термінали на півдні Угорщини, та прагне реалізувати більше можливостей у Південно-Східній Європі, яка швидко зростає. Як випливає з повідомлення компанії, Adria Rail управляє залізничним терміналом в Індії, між Белградом та Новим Садом, а за допомогою інвестицій в Adria Rail, METRANS зараз експлуатує свій перший термінал у Сербії.

Інвестиції МЕТРАНС свідчать про те, що компанія розуміє зростання залізничних перевезень між Угорщиною та Сербією як шлюзу між Балканами, Туреччиною та Центральною Європою, оскільки стратегічні кроки компанії в регіоні враховують перспективи збільшення обсягу перевезень, особливо залізничним транспортом, у майбутньому.

Також компанія здійснює будівництво двох нових терміналів на півдні Угорщини. Один із них буде розташований у Сегеді, неподалік кордонів з Румунією та Сербією і, за прогнозом, розпочне свою діяльність у 2025 році. Другий термінал, будівництво якого розпочалося у 2021 році, перебуватиме у Залаегерсезі, неподалік угорського кордону з Австрією та Словенією.

Очікується, що цей термінал почне функціонувати вже цього року, і METRANS вкладе в розвиток проекту близько 40 мільйонів євро. В даний час компанія вже експлуатує один термінал у Будапешті і, як вважає генеральний директор METRANS Пітер Кісс, введення в дію додаткових двох терміналів в Угорщині обумовлено необхідністю нових логістичних рішень в умовах динамічного зростання країн Південно-Східної Європи.

Разом з тим, METRANS є не єдиною компанією, яка інвестує в термінали на півдні Угорщини/півночі Сербії. Ще один новий об’єкт – термінал Хоргос – буде побудований на сербсько-угорському кордоні для полегшення залізничних перевезень між Балканським регіоном та рештою Європейського союзу. Керує реалізацією проекту Ріхард Добо, генеральний директор Dibex та Roadex Trans (обидві компанії – автомобільні вантажні перевізники). Термінал Horgos матиме чотири шляхи завдовжки 740 метрів та буде обладнаний для роботи з напівпричепами.

Крім того, нещодавно МЕТРАНС запустила нове залізничне сполучення між Остравою у Чеській Республіці та Дунайською Стредою у Словаччині. Компанія експлуатує термінали в обох пунктах і зазначає, що ця нова послуга покращить час транзиту між Польщею та Туреччиною через Остраву та Дунайську Стреду. У 2022 році METRANS запустила нові сервіси, що пов’язують Дунайську Стреду з терміналом Халькалі під Стамбулом, а також Остраву з Ґданськом у Польщі. Тобто нові маршрути Чехія-Словаччина діятимуть як «міст», що сполучатиме Польщу та Туреччину.

Таким чином, Метранс реалізує проекти для забезпечення швидкої та надійної доставки морських контейнерів на Шовковий шлях і назад до Європи, з’єднуючи численні інтермодальні термінали своїми човниковими поїздами.

Leave a Reply